Poraz Tekstilca u Gradišci: Sudija preuzeo glavnu ulogu na terenu

Prva liga RS 12. kolo

Fudbaleri Tekstilca poraženi sa 2:1 na gostovanju u Gradišci od strane ekipe Kozare u okviru 12. Kola Prve lige Republike Srpske.

Na Gradskom stadionu u Gradišci pred oko dvije stotine gledalaca, prvi pogodak viđen je već u 3. minuti kada brzonogi Duspara bježi odbrani Kozare i iz trka šutira u suprotnu stranu Ilićevog gola i dovodi ‘krojače’ u vođstvo.

U 15. minuti Novaković  je oboren u kaznenom prostoru Tekstilca i sudija Karić opravdano pokazuje na bijeu tačku. Loptu u ruke uzima Glišić, ali Plisnić brani te ostavalja svoj klub u prednosti. Ipak, u 40. minuti Glišić odlično prodire, vara istrčalog Plisnića i postiže gol za izjednačenje, što je bio i reuzltat prvog poluvreman.

Na početku drugog poluvremena Kozara stiže do novog pogodka, a strijelac za 2:1 je Kremenović. Ispostavilo se na kraju da je to bio i konačan rezultat.

Ipak, dobru fudbalsku predstavu u drugi plan stavio je sudija Jovo Karić iz Trebinja, koji u nekoliko navrata donosio odluke koje su začudile čak iz domaće igrače Kozare.

„Nemamo puno riječi na suđenje glavnog sudije, oni koji su bili na susretu sve im je jasno bilo. Ono što je sigurno, nakon razgovora unutar kluba,  zatržićemo izuzeće sudije Jove Karića“, istakli su iz derventskog prvoligaša.

FK Kozara – FK Tekstila 2:1 (1:1)