Tekstilac poražen od Borca: Skandalozno suđenje Bojana Panića

Prva liga RS 13. kolo

Fudbaleri derventskog Tekstilca poraženi su na domaćem terenu od Boraca iz Banja Luke sa 0:1 u okviru 13. kola Prve lige Republike Srpske.

Tekstilac je u ovaj susret ušao bez šef struke, jer je ostavku podnio Igor Janković, koga su odmjenili igrači Dragan Jolović i Dejan Plisnić. Ono što je bio najveći problem, jeste da u ovom susretu nisu mogli igrati zbog kartona Ozren Perić i Vladanko Komlenović, te povrijeđni Zlatko Duspara.

Jedini pogodak na Gradskom stadionu u Derventi viđen je u 39. minutu, kada je sa bijele tačke za crveno-plave pogodio Saša Kajkut.

Ipak, ono što je obilježilo susret u Derventi bilo je suđenje, a ovaj put u glavnoj ulozio bio je Bojan Panić.

"Prije svega čast pomoćnicima Panića, tačnije linijskim sudijama, kao i četvrtom koji su svoj posao odradili profesionalno. Kada je riječ o suđenju pomenutog Panića, sve je vidjela publika na stadionu, što je dokazano i na video snimku utakmice. Ono što je sigurno, nakon razgovora unutar kluba,  zatražićemo izuzeće sudije Bojana Panića“, istakli su iz derventskog prvoligaša.

U narednom kolu popularni 'krojači' gostuju u Banja Luci na 'Predgrađu' kod ekipe Željezničara.

TEKSTILAC – BORAC 0:1 (0:1)
Gradski stadion Derventa.
Sudija: Bojan Panić (Prijedor).
Gledalaca: 250.
Strijelci: 0:1 Kajkut (penal, 39.).
 Žuti kartoni: Maksimović, Brković, Kukić, Marić (Tekstilac).

TEKSTILAC: Pećić, Marić, Jolović, Kovač, Đuričić, Maksimović, Susaković (od 15. minuta Brković), De. Ćorić, Đekić (od 77. minuta Vukadinović), Kukić (od 85. minuta Da. Ćorić), Simić.

BORAC: Trkulja, Bajić, Kajkut (od 90. minuta Reljić), Ćosić, Žeravica (od 68. minuta Aničić), Mojović, St. Dujaković, Danilović, Burazor, Popović (od 53. minuta Mazić), Čudić. Trener: Darko Vojvodić.