Facebook

sreda, 20 septembar 2017 00:00

Kup BiH: Rudar bolji nakon izvođenja jedanaesteraca

Po prvi put u novijoj istoriji Tekstilac Kort je osigurao nastup u Kupu BiH, ali već u šesnaestini finala žrijebom je odlučeno da će rival biti vrlo dobra ekipa Rudara iz Prijedora.

Tekstilac je do prednosti došao u 28. minuti, kada je Aleksandar Milaković iz slobodnog udarca sa oko 20 metara udaljenosti loptu poslao u gornji desni ugao golana Šarca. Izabranici trenera Zlatka Jelisavca do izjednačenja su stigli u krajem prvog dijela preko Jaćimovića.

U nastavku je viđena otvorena utakmica, a naročito u posljednih petnaestak minuta obje ekipe su mogle do pobjedonosnog pogotka. Najbolju priliku za „krojače“ imao je rezervista Brković, ali je u situaciji „oči u oči“ sa protivičkim gomanom loptu poslao pored gola. Pobjednik je tako dobijen nakon izvođenja jedanaesteraca, a odlučujući trenuci dogodili su se u petoj seriji, kada je golman Rudara Šarac odbranio šut Vladanka Komlenovića, a domaći igrač Pecelj zatresao mrežu.

Prethodno u prvoj seriji Pećić odbranio udarac Jaćimovića, a u drugoj je iskusni Jolović pogodio stativu.

FK Rudar – FK Tekstilac Kort 1:1 (1:1) pen. 4:3. Gradski stadion u Prijedoru. Gledalaca 100. Sudija Mirza Kazlagić. Strijelci: Jaćimović u 41. za Rudar, Milaković u 28. minuti za Tekstilac. FK Tekstilac Kort: Pećić, Marić, Jolović, Kovač, Đuričić, Milaković, Susaković, Komlenović, Duspara (od 78. Brković), Zarić (od 90. Reljić), Vugdalić.